Мене давно списали як політика, але я продовжував публікувати свої думки і погляди на певні події. Втім, деякі друзі та вороги говорили, що то нікому не цікаво і аудиторія надто мала. Це правда, але коли я згадую якихось виродків, то інформація до них доходить і вони час від часу намагаються зламати сайти або профілі в соцмережах ітд. В минулому вже були різні історії, але чи не вперше ведеться тривала систематична кібератака абсолютно на всі мої сайти. Як мінімум – 2 останні місяці, а фактично з лютого (менш активна). Кожен день робляться кілька спроб злому з IP адрес чи не всіх країн світу. Я нарахував понад 800 різних IP, але їх точно більше. Для прикладу, сайт grapholex був за останні 30 днів атакований 36094 рази. На щастя, я не новачок і засобів безпеки в мене достатньо, але така наполегливість може колись принести плоди… Цікаво, що крім сайтів було здійснено злом Твіттеру та можливо ще якихось профілів, бо були відповідні смс з кодами для входу.

Хто це робить? Це цікаве питання… Нові люди чи старі знайомі? Це цілком можуть бути слуги Порошенка, бо я постійно критикую владу й саме у твіттері людини, яка шляхом маніпуляцій стала Президентом були 2 цікаві історії. Перша – щодо цинізму з привітанням Симоненка, оскільки той зневажав подібний типаж чиновників. Тоді сторінку у Фейсбук кілька днів засипали порохоботи. Це було 8 січня, а вже від 6 лютого тривають атаки. Друга історія теж пов’язана з цинізмом й стосується осуду іншого чиновника тим, хто вчинив набагато більше злочинів. Це було 1 червня і приблизно з цього часу атака поширилася на всі проекти (навіть пусті сайти). Якщо подивитися на те, що шоколадний президент робить з імовірними конкурентами на виборах, то цілком реально, що ця мстивість поширюється і на малопомітну критику. А робити брудну роботу є кому. До цих речей долучено навіть СБУ та МВС, які покривають ФСБшний проект Миротворець. Вони ж насправді всі між собою друзі, але то окрема тема. В будь-якому разі, влада сподівається прийняти законопроект №6688 і атаки втратять сенс – можна буде просто за день закрити доступ.
Варіант №2 це росіяни… Теж є багато причин, чому б їм або їхнім донбаським колегам було цікаво заткнути мене. Не через вплив, а просто тому, що вони теж присікають будь-яку критику. Багато з IP, які атакують є російськими, білоруськими або з Східної України. На користь цієї версії й той дивний факт, що єдині сайти без атак це російськомовний розважальний проект і новинний, що колись був 2 мовами. Ну і третіми можуть бути якісь праві організації, що пов’язані з обома попередніми варіантами. Хоча в їх дусі більш фізичні методи, але мають і дресированих хакерів у своєму розпорядженні.

До чого я веду? Чесно кажучи й сам не надто розумію. Просто ця інформація повинна бути публічною. Ясно, що в нас подібні правопорушення ще не скоро розглядатимуть і марно очікувати допомоги бездарних і продажних правоохоронних органів. Якщо перестануть працювати певні мої сайти, то люди будуть знати чому. Хоча дійсно робочих проектів там кілька, а інше пусті. Не дуже й щось зробиш, коли постійно ставлять палки в колеса… Відмовлятися від того всього теж не годиться і подібні історії навпаки провокують на більший спротив.