Напевно, кожного не раз відвідувало бажання не робити якісь речі. Зазвичай, за прояви ліні оточення негативно ставиться до людини, вважає нахлібником. Але чи справді лінь є таким злом? Спробуємо розібратися з цим.
Поряд з основною думкою, у науковців є й інші пояснення виникненню ліні: перевтома (фізична чи психологічна), невдоволеність реальністю, невпевненість у своїх силах, депресія, розчарування в чомусь або комусь, розуміння безглуздості своїх дій. Через перелічене зникає мотивація і розвивається байдужість до власного майбутнього. Перш ніж почати сварити себе, варто подумати про причини ліні, їх об’єктивність. Лінь є автоматичним психологічним захистом, який вмикає наша підсвідомість. Як шлунок відкидає отруйну для нього їжу чи раптовий сон під час тривалої роботи, так і наш розум відмовляється виконувати те, що йому шкодить. Визначте свого ворога і тоді буде простіше з ним боротися.
Коли життя втратило сенс і старі ідеали та заняття зараз виглядають безглуздо, зробити паузу цілком логічно, але вона не повинна перерости у новий стиль життя. Важливіше бодай щось робити, ніж думати про дії. Саме рух є життям, а думки про нього – ілюзією. Коли відчуєте лінь, то просто займіться тим, що вам подобається, особливо, якщо ви довго це відкладали на потім. Життя одне і тому його потрібно витрачати на приємні речі. Гарно малюєте – станьте художником, маєте музичний слух – спробуйте творити музику; мріяли поїхати кудись – робіть це якнайскоріше і тд. Коли людина робить те, що хоче, то її роботоздатність набагато вища, а у настрої відчувається щастя. І не важливо скільки ви будете заробляти чи що про це все будуть думати люди – головне аби ви могли сміливо сказати – я живу!
Ось і весь секрет. Дивуєтесь як все просто? А тепер підніміть дупу з дивану й починайте робити своє життя таким, яким вам хочеться. Тільки спершу залагодьте обов’язки зі старим життям – відповідальність теж корисна:)
Іван Лендєл, Live Today