kuharkaПрацюючи над проектом «Вибори На дроті» я був змушений переглянути майже всіх кандидатів у нардепи. В результаті, склалося враження, що на цих виборах у Раду йдуть всі, кому не лінь. Тут не всіх вдалося згадати, але почитайте перелік: менеджери(продавці), касири, диспетчери, робітниця на молокозаводі, механік, слюсар-ремонтник у водоканалі, механік, машиніст дизель-поїзда, майстер, підсобний робітник, художник, завскладом, відеомонтажник і аранжувальник, сантехнік, оператори на заправці, фізкультурники, будівельник-монтажник, шиномонтажник, завгосп, міліціонери (дільничий, оперуповноважений), електрослюсарі, буфетниця, керівник дитячого гуртка, поштарка, слюсар-електрик і просто електрик, різноманітні військові, електротехнік та електромеханіки, охоронці(зокрема і у супермаркеті та на комбінаті), водії, комірники… Уявіть собі, як вони будуть писати законопроекти. Та вони й прочитавши наявні закони нічого не зрозуміють! Сором для держави, якщо у її законодавчому органі сидять неотесані люди з вулиці. Напевно, всі вони є прихильниками фрази про кухарку, що може керувати державою. Тільки от така держава ніколи нормальною не буде. Ми й так просрали все, що можна й тримаємось на волосині, а якщо ТАКЕ прийде до влади, то що буде далі? У парламенті завжди був відсоток обслуги і просто дурнів, але тепер це стало масовою істерією. Кожне, вибачте на слові, гівно хоче добратися до корита і жирувати. Нащо постійно нити, що депутати тягнуть у владу своїх водіїв і масажистів, коли більшість лише й мріє потрапити до влади? Сучасне законодавство встановило єдиним фільтром гроші, а їх за потреби можна дістати чи назбирати за 5 років. Я переконаний, що у майже всіх цих осіб мотивація полягає у егоїстичних і самозакоханих бажаннях слави, збагачення, домінування над іншими. Навіть якщо хтось з них і прагне зробити щось хороше для України, то, скоріш за все, не є здатним до цього. Наявність необхідних знань і конкретних планів зараз нікого не цікавить. Бабло на стіл і ти у грі.
Крім професій, є ще багато цікавого. Наприклад, величезна кількість з кандидатів має загальну середню(9 класів) або середню спеціальну освіту(ПТУ, технікуми). Тобто, доля країни буде в людей, які навіть не мають вищої освіти. Багато ви знаєте толкових людей без вищої освіти? Я питаю про серйозні речі, бо забігайлівкою керувати це одне, а цілою державою… Але у них є гроші. Попри кризу, ниття про зубожіння народу, у нас чи не найбагатші у світі студенти, пенсіонери та безробітні. У них дивним чином були заначки із зайвими 14 тисячами + агітація(навіть мінімальна обійдеться не дешево). Але ніхто не перевіряє звідки у кандидатів гроші на вибори. Якщо пенсіонер чи безробітний ще міг якось їх дістати, то студенти 1991-1993 рр. виглядають дуже підозріло.
Зрозуміло, що багато є підставних осіб, але це навіть не половина з таких екземплярів. Ну і само-собою є помічники-консультанти нардепів та різноманітні радники. Це люди, які не є самостійними. Вони виросли у тіні свого пана і якщо й навчаться приймати власні рішення, то не на користь народу. До речі, багато тих, хто ще вчора підносив каву крутим політикам йде у депутати. Чомусь, у нашому суспільстві такий принизливий спосіб побудови політичної кар’єри не просто сприймається, а й схвалюється. Той, хто почав доросле життя слугою, буде ним завжди. Змінюватися будуть лише господарі, про яких часто не відомо.
Як бачите, деякі люди надто буквально сприймають словосполучення «народний депутат». Хоча я прихильник того, що влада є дзеркалом народу. Ті, хто йде до влади є віддзеркаленням нашого деградованого суспільства. Далі ставатиме тільки гірше, але люди все менше будуть це помічати, бо коли влада і народ на одному рівні убогості, то їм комфортно одне з одним. Ой, а ви чогось очікували? Розумію, є ще оптимісти… Погані закони? Так їх же ж пишуть недоумки! Продажність депутатів? Та вони ж йшли у владу для збагачення! Чого можна хотіти від тих, кого я тут описав? Навіть якщо у кандидата нормальна робота, освіта та минуле, це ще не означає, що його мотивація позитивна. Зрештою, вгорі вміють зламувати людей. Це не важко. Тому якщо ви вірите якомусь політику, то в першу чергу задумайтеся чи достатньо у нього сили волі та сміливості, щоб не бути завербованим злочинцями чи зіпсованим владою.