Вчора говорив про те, що деякі люди вважають вандалізм нормою, а сьогодні історія про бруд і недотримання правил гігієни. Тут все було б теж однозначно якби не один нюанс – порушник військовий. Повертаючись з Донеччини він вирішив прокататися в Інтерсіті будучи брудним. Яка була в цьому логіка не ясно, бо майже всі на фронті мають переносні душові або сухий шампунь. Якщо не було, то завжди можна знайти вихід – зняти готель чи хостел і там помитися. На крайній випадок на самому вокзалі чи у туалеті Інтерсіті теж можна використовуючи банальне мило дати собі раду. З одягом складніше, але це теж реально. Зрештою, це ж не з окопів тебе витягли і відразу посадили у вагон. Був час перед поїздкою, але людині було начхати на свій зовнішній вигляд. Якщо доросла людина не здатна помитися у 2022 році цього треба соромитися, а не хвалитися. Ну тобто на що він розраховував? Уніформа має давати якісь привілеї? Не має значення професія людини коли говориться про правила поведінки і закон. В армії є вимоги до морально-ділових якостей і ходити брудним туди явно не входить. Це дискредитація образу військового. В поїздках не фронті – все ок, але якщо тебе відпустили відпочити і їдеш далеко у преміум-вагоні то треба ж виглядати мінімально пристойно.

Звичайно, що люди поскаржилися на сморід. З інформації, яка є в інтернеті йому пропонували перейти у перший клас де були вільні місця й поряд нікого, але військовий відмовився і сам пішов у тамбур. Журналісти пишуть, що там він їхав 7 годин, що є БРЕХНЕЮ. Поїзд 731 Ш має тривалість поїздки 6 годин і 3 хвилини. Очевидно, що це сталося не відразу тому скоріш за все він провів у тамбурі не більше 5 годин. З власного досвіду – 2 години легко можна витримати і це в електричці, а елітному поїзді умови кращі. До речі, я так провів одну з поїздок саме через небажання сидіти поряд з смердючими циганами. Всі місця розкупили тож тільки через 2 години я зміг зайняти одне з багатьох місць, які звільнилися. При цьому провідниця знала про ситуацію, але не виганяла їх. Взагалі, у мене стаж поїздок залізницею понад 12 активних років і за цей час було безліч випадків коли доводилося змінювати місце через сморід циган, бомжів, алкашів… Одного разу я також покинув автобус через таку ситуацію. Люди, які активно захищали військового явно не їздили поїздами з тими, хто давно не мився. Максимум можна витримати пів години, а потім тебе фізично починає нудити. Важко описати наскільки це огидний запах… Людина платячи за білет «підвищеного комфорту», а тим більше Інтерсіті справедливо очікує комфортну поїздку, а не це все. Обурення і вимога вирішити ситуацію були природними і як ми знаємо військовий відмовився пересісти у вагон нижчий за класом де б його запах нікому не заважав. Може були ще якісь варіанти, але я не бачу причин звинувачувати провідника. Та наші дикі люди накинулися на нього не маючи ніякого уявлення про подібні ситуації. Пам’ятаючи що після 2014 року вокзали були переповнені нетверезими військовими я не здивуюся, якщо запах був ще й перегару і тоді по закону його могли висадити. Цілком імовірно, що про ці деталі батько донці не розказав. Та навіть якщо це звичайний сморід немитої людини то це порушує правила перевезення пасажирів:

Постанова КМУ «Про Правила поведінки громадян на залізничному транспорті»

 Пункт 14. Пасажирам забороняється:

  • …порушувати  спокій інших пасажирів;
  • перебувати у    стані    наркотичного чи    явно   вираженого  алкогольного сп’яніння, в забрудненому одязі;
  • забруднювати вагон…
  • перевозити …смердючі…речовини…також ручну поклажу, яка може забруднити вагон
  • створювати  перешкоди  для  роботи  або  не виконувати вимоги провідника вагона…

Схожі пункти про брудний одяг є у Правилах надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, Правила користування громадським транспортом у м.Дніпро ітд. Можете гуглити і там все є. Перш ніж розкривати свого рота на провідника поцікавтеся які вимоги до пасажирів. По ідеї, в таких випадках можна спокійно висаджувати пасажира і я вам гарантую, що наступного разу він вже помиється.