Істерія щодо Зеленського тільки посилилася після 1 туру й дійшла до зовсім неадекватних форм. Стільки тупості, маніпуляцій та безглуздих балачок не було навіть у 2004 році. До речі, саме тоді з’явився поділ політиків на 2 табори і сьогодні ми спостерігаємо рефлекси і стереотипи. По минулому досвіду люди звикли, що в нас є проукраїнський і проросійський кандидати. Виходила якась війна Сходу з Півднем проти Центру і Заходу, але все змінилося ще у 2014. Сьогодні 2 основних кандидати не є представниками кардинально різних світоглядів. Порошенко намагається здаватися типовим «помаранчевим» патріотом, але насправді всім відомо його брудне минуле з регіоналами, заробітки на війні, російськомовність в побуті… Зеленський так само не відповідає образу типового проросійського кандидата. Просто на його особистість вплинув регіон походження і покоління (діти 70-х останні, в кого позитивні спогади про СРСР). На відміну, від справді проросійських кандидатів, він негативно ставиться до Путіна, визнає війну з РФ і далі планує рухатися до НАТО. Відмінність між ними щодо підходів – Порошенко представник старого корумпованого політикуму, а Зеленський людина з бізнесу, яка не сприймає за норму договірняки, дерибан, кумівство… Його успіх в значній мірі пов’язаний саме з позасистемністю, адже існуючі порядки в Україні це якийсь мутант під обгорткою демократії, що насправді поїдає не просто гроші й інші ресурси, а наше життя. Саме стара політична «еліта» винна у тому, що ми переживаємо кризу за кризою й досі не досягли гідного рівня життя. Жоден політик, що пройшов звичайний шлях до вершин не міг би це виправити, бо за ці роки Система його пережувала. Рятівником може бути дуже особлива принципова людина або відома й багата з іншої сфери. Ми її отримали, але багато людей незадоволені. Та чи є ця реакція справжньою, а не нав’язаною? Нижче я наведу кілька аргументів чому нам треба ризикувати.

САМ ВИНЕН

Ніхто не змушував Порошенка брехати, красти і виставляти родичів з друзями на високі державні посади. Він сам вирішив це робити, а тепер ставить претензії до людей, які його осуджують. Він міг зробити чесні якісні вибори і з гідністю піти. Весь цей срач з мертвою хваткою за корито робить й так величезний антирейтинг ще більшим. Після першого туру він сказав, що почув людей, які голосували за інших, але потім далі продовжує вести себе як раніше. Він не зміниться у наступні 5 років, а буде рухатися до повного авторитаризму. Ми вже бачили за ці роки як Порошенко копіює російські методи політичної боротьби, законопроекти і риторику.

ВПЛИВ СУСПІЛЬСТВА

Зараз на Порошенка, як то кажуть, нема управи і в другій каденції стане тільки гірше. Він каже, що почув людей, які голосували за інших, але потім далі продовжує вести себе як раніше. І це дуже важливо, бо одна з важливих відмінностей між ними, що на Порошенка суспільство впливати не може і у другому терміні диктатурою буде пахнути сильніше. А от Зеленського люди і ГО можуть поставити на правильний шлях, а вразі чого він не буде триматися за владу до останнього.

РОСІЯ ЗА ЗЕ

Росії вигідно розсварити між собою українців. Всі ці висловлювання скандальних осіб в підтримку Зеленського не результат співпраці. Це робиться на зло і, як би не було дивним, є на руку Порошенку. Він їм і вигідніший, бо тоді в питаннях Криму і Донбасу нічого не зміниться. Вони далі вдаватимуть ворогів на публіці, а таємно вестимуть торгівлю. А от як себе поведе Зеленський вони не знають і це людина, яка може конкурувати по авторитету з Путіним на окупованих територіях. Дискредитувати його підтримкою тих, кого ненавидять українці це просто чергова маніпуляція.

ПІДТРИМКА

Кажуть, що Зеленський нічого не зможе зробити до парламентських виборів, але це не правда. БПП і НФ розсиплються відразу після програшу Порошенка. Інші фракції радо візьмуть участь у новій коаліції щоб залишитися привабливими для виборця. Саме через бажання залишитися при владі, депутати будуть підтримувати ініціативи Зеленського навіть без підкупу. Він далі застосовуватиме медіа-тиск і якщо парламентарі будуть опиратися, то це тільки на руку партії «Слуга народу».

КОЛОМОЙСЬКИЙ

Для початку варто зазначити, що про Зеленського всі знають де він заробив гроші, а де їх бере Порошенко і інші старі політики? Переважно з наших кишень. Та нам вперто розказують, що Зеленський не міг би досягнути таких результатів без допомоги Коломойського. Отже ми маємо битву – 100% олігарх проти МОЖЛИВО людини олігарха. І перший стверджує, що він краще. Взагалі, важко повірити щоб мільйонер був чиєюсь маріонеткою. Навіть мільярдера. Їх пов’язує співпраця щодо медіа-бізнесу і формально на цьому все. Ніяких фактів, які б доводили політичні брудні домовленості нема. І в цьому контексті варто подумати чи справедливо демонізують Коломойського на фоні інших олігархів. От Тарута був кандидатом і ніякого негативу. Відомо, що Коломойський неприємна людина і замішаний у багатьох скандалах та відверто злочинах. Проте, свого часу він керуючи Дніпропетровською ОДА допоміг заспокоїти проросійські настрої в регіоні, а фінансовані ними батальйони Дніпро відіграли не малу роль у стримуванні ворога. Також, це єдиний, хто зміг відсудити у РФ компенсацію за вкрадений бізнес в окупованому Криму. Наша держава це не може зробити чи не хоче.

Додає оптимізму те, що це чи не вперше політик справді сильно залежить від репутації. Якщо старим “професійним” народ часто пробачає свинство, то тут навіть дрібні проколи можуть дорого коштувати. Тому навіть якби він хотів співпрацювати з всілякими брудними людьми, то не зможе, бо це вб’є рейтинг особистий і партійний.

КОМПЕТЕНТНІСТЬ

Дивують розповіді ніби мільйонер, який створив успішну медіа-компанію дурень. А ще більше шокує від яких “успішних” і “професійних” людей це звучить. Нагадаю, що при Турчинові було втрачено Крим і почалася війна на Донбасі. З точки зору досвіду ця людина давно в політиці й це ніяк не вплинуло на його ефективність. Професіоналізм і знання це важливо, але більшість чиновників є дурнями з купленими дипломами і це не заважало їм багато років мати посади. Невже хтось вірить, що Янукович був розумнішим за Зеленського? А економічно Україна тоді виглядала краще, ніж при професіоналі Порошенку. А ще у нас прокурором є людина, яка не має юридичної освіти, бо він бачте кум декого. Коли питають про професіоналізм спершу б на себе глянули… Гройсман керував татковим базаром і став мером, а потім і прем’єром. Зеленський не свинопас і за останні місяці кожен день експерти по 2 год. готували його по всім сферам.

Звичайно, хотілося б професійного політика з досвідом, але, на жаль, питання професіоналізму не на часі. Його можна піднімати коли сама система більш-менш чиста від корупції ітд. Саме для її очистки нам і потрібна людина з іншої сфери, для якої кланові договірняки не є нормою. Зрозуміло, що обізнаність не така хороша як би треба і з часом це виправиться, з’являться більш чіткі позиції з різних питань. Бажаючи мати при владі позасистемну людину суспільство має розуміти, що вона певний час буде поступатися іншим політикам у знаннях. Та для цього і є радники, експерти і власне саме суспільство, яке через ГО чи певні акції може висловлювати свою думку.

СРАЧ

Останніми днями домогосподарки, пенсіонерки, клерки і вуйки з глибинок розказують що й до чого. Бісять такі наглі люди, які самі не компетентні в цих сферах і не стежать за ситуацією, але лізуть з своєю примітивною думкою, яка навіть не їхня, а нав’язана. Всі звинувачення в бік Зеленського є копіями тез, що видає штаб Порошенка. Це не думка людей, а те, що їм насадили в голови.

І головне місце там займає страх, що ПУТІН ПРИЙДЕ. Жаль тих людей, які дарма переживають… Це просто метод мобілізації голосів. Це ж наскільки треба було налякати людей Путіним щоб вони серйозно думали залишити при владі злочинця… Нічого не нагадує? Так само Путін лякає росіян помаранчевою революцією і фашистами. От і Порошенко грає на страху.

Ну і БОТИ. Куди ж без них?Проблема з ботофермами Порошенка була всі 5 років – у всіх скандалах зявлялися сумнівні сторінки, які починали маніпулювати людьми. Зараз це досягло свого піку. Сторінка команди Зеленського просто завалена всіляким брудом від пустих сторінок, пенсіонерів, слюсарів та інших сумнівних осіб. Натомість у Порошенка часто все проти нього видаляється і коментарів не багато, бо хорошого писати особливо й нема що. Не дарма ж дехто кума призначив міністром інормаційної політики. Кажуть, ще й армія має свої кібервійська. Це досить обширна тема, яку я описував через атаки на мої сайти за критику влади.

ТЕХНОЛОГІЇ

Дивно, що Зеленського називають технологією хоча він роками займався політичними пародіями, а томос, піар на армії та ЄС на думку цих людей технологіями не є. Що вже говорити про ботоферми в інтернеті, протиставлення Путіну… Ми прекрасно бачили як дискредитували конкурентів Порошенка – Садового, Саакашвілі, Савченко. Навіть сама його перемога 5 років тому є технологією, бо реальної участі у Євромайдані Порошенко не брав. Лише закулісні інтриги.

ЕМОЦІЙНІСТЬ

Електорат Порошенка звинувачує прихильників Зеленського у емоційності, а самі підтримують свого кандидата через страх, патріотичну показуху, чорно-біле маніпулювання… Всі 5 років від чинного Президента це якраз маніпуляції, красиві кадри і заготовлений текст. В цьому сенсі вони обоє актори, але з різним минулим і мотивацією.

ДІАСПОРА

Здивували результати 1 туру за кордоном? А ви порахуйте скільки це людей! 55 тисяч це лише половина з більшості округів в Україні. А результат такий, бо за кордоном люди не бачать реальний стан справ і жують байки, які їм підсовують 2-3 ЗМІ. Й то ці люди за подіями в Україні стежать поверхнево і коли їм показують Порошенка, який каже як в нас все чудово, то люди вірять. А насправді народ  подихає “по новому” у корупційному авторитарному болоті.

А щодо заробітчан, які нібито повернуться на другий тур і підтримають Порошенка, то це брехня. Ці люди виїхали туди не тому, що в нас добре жити.

РЕВАНШ І ЗМІНА КУРСУ

Реваншу регіоналів не буде, бо вони тут взагалі ні до чого. Вони можуть підтримувати повалення Порошенка, але тільки тому, що їм це вигідно і сподіваються нав’язати свої умови новому президенту. В цілому, обидва кандидати прозахідні з своїми особливостями. Слова про коліна були у 2014 році й вирвані з контексту, бо йшлося, що він готовий принизитися лиш би не чіпали Україну. Повернення у російський бік взагалі не можливе навіть після позитивного завершення війни, бо народ не скоро ще це все забуде. Жодне іноземне ЗМІ не писало про російський вибір, а говорили про вірогідність певного суспільного розколу (що більше є наслідком стереотипів). На жаль, його провокує якраз Порошенко своїми залякуваннями “Путін прийде”. Moodys написали, що нічого суттєво не зміниться. Міжнародними питаннями також буде займатися відповідний міністр і саме його роль більш важлива (хоча не надто помітна).

НОВІ ОБЛИЧЧЯ

Це одна з основних причин, чому люди за Зеленського. Відсутність широкої команди не мінус, а плюс. Це шанс для тих, хто не міг себе реалізувати у старій Системі. Може відразу нових облич буде не багато, бо їх пошук і перевірка займе час, але це точно не будуть старі люди, які по горло в багні. Щодо оголошених учасників команди є певні нюанси, але в цілому, вони кращі за тих, хто зараз при владі.

ГОЛОВНОКОМАНДУВАЧ

Ворога зупиняє не президент, а армія. Якщо з нею все гаразд то не має значення хто президент. Всі питання щодо стратегій вирішують генерали і міністр оборони. Президент тільки затверджує найбільш прийнятний варіант. Зеленський ще будучи актором з колегами  допомагав армії і розуміє її важливість через війну. Пошук мирного шляху не означає нехтування обороною.

ПІДТРИМКА ІНШИХ

Порошенка не підтримують, бо він сам зіпсував відносини з іншими політиками і навіть називав їх всіх агентами Путіна. Щодо Зеленського, то відкрита підтримка може нашкодити їх рейтингу та кар’єрі, а також в них нема домовленостей. Якби їм запропонували певні посади, то агітували б.

МОВА

Зеленський вже добре знає українську і це буде покращуватися. Вже згадувалася специфіка походження, яка на це впиває. Невідомо чи він колись зрозуміє чому українська мова важлива, але не схоже, щоб планувалося їй нашкодити. Зеленський заявляв про позитивне ставлення до української й питання другої державної не стоїть. Крім того, за свідченнями оточення Порошенка, в побуті він російськомовний.

ЗДОБУТКИ

Угоду про асоціацію з ЄС ми мали ще при Януковичі, а Порошенко просто відновив переговори і то невдало, бо справа затягнулася. Щодо армії, то якихось вражаючих змін нема. Це більш косметичні зміни, зростання кількості солдат, краща якість навчання. Це не можна назвати впливом Порошенка – такою й мала бути реакція на війну. Ну а Томос то взагалі сумнівне досягнення. Держава не має втручатися у церковні справи згідно Конституції. Зрештою, все-одно ПЦУ ніхто не визнає як і раніше, але тепер її статус понизився. Що ще? Та нічого. Реформи провалені. Хіба що медична і то це не завдяки Порошенку, а всупереч і є багато невдоволених. Україна економічно тільки виходить на дореволюційний рівень і це ганьба. Якщо ваше життя стало кращим за ці 5 років без проблем – голосуйте за Порошенка. Та це хіба стосується військових.

ПОШУКИ ПРОГРАМИ

Ці люди, які не бачать програми видно не вміють читати або сліпі. Вона давно висить на сайті. Важко зайти і почитати? Вам що мають її роздрукувати і принести додому? Чи може щоб сам Зеленський прийшов у ваш Мухосранськ в задрипану хрущовку персонально вам пояснювати що і як? Як для тих, хто підтримує гасло “думай” з думанням у декого проблемки.

ПЕРЕМОГА ТЕЛЕВІЗОРА

Досить дивна заява, бо насправді половина, а то й більше людей, що голосували за Зеленського не бачили серіал «Слуга народу». І задля справедливості, не варто забувати чиє обличчя фігурувало на всіх телеканалах останнім часом. Зрештою, Порошенко власник 5 каналу і має вплив на Прямий, ZIK, Україну. Особисто я бачив лише 2 серії (перші 1 і 3 сезону) “Слуги народу” і то не повністю. Очевидно, що мені не сподобалося, але проголосував за Зеленського. Підкреслюю – не Голобородька, а Зеленського. На мене не вплинув телевізор, бо майже не дивлюся його, а критичне мислення, юридична освіта та досвід політичної діяльності. Довелося закрити очі на його тупі жарти, національність та мову, бо в плані інтересів України він краще.

ПОВЕРНЕННЯ ТЕРИТОРІЙ

У війні за голови жителів ДНР і ЛНР проти Путіна має бути той, кого вони поважають, теж відома людина. Порошенко таким не був. Саме після його перемоги сталося незворотне загострення ситуації. Зеленський може переконати людей і не важливо що думає Кремль. Якщо місцеві жителі будуть за повернення до України, то це стане реальністю. А Порошенко про миротворців вже 5 років говорить – Заходу на нас насрати і нікого сюди не пришлють. Принаймні, поки не побачать наших успіхів.

ЖАРТИ ПРО УКРАЇНУ

Кажуть не плутати Зеленського з Голобородьком, але не можна плутати його і з іншими ролями, де він виступає недалеким українцем. Це справді неприємна історія, але зважаючи на те, що Кривий Ріг і весь той регіон є під впливом російської культури та світогляду, логічною є стереотипність у поглядах Зеленського. Було б доречно, якби він вибачився за це все. Хоча от Сергій Притула є народним улюбленцем попри свої жарти про геїв-націоналістів та інші висміювання гуцулів ітд. Загалом, знаючою мірою винне і саме суспільство. Рагулізм і шароварщина це серйозні проблеми, які соромлять українців. Не було б з чого сміятися, якби наші люди поводили себе адекватно. Для тих, які піддаються впливу російського світогляду це смішно. А для адекватних українців соромно, але деякі вважають за норму бути тупими, розмовляти рагульськими діалектами і стрибати у вишиванці з шматком сала поклоняючись Шевченку. Це показує нашу відсталість, а не культурну ідентичність. Українська культурна застрягла у 19 ст. і не здатна повноцінно осучаснитися. Нічого дивного, що це викликає сміх. Як і показушний патріотизм, на який хворіють галичани. От налякай їх Путіном і голосуватимуть за злочинця. Був з регіоналами, торгував з РФ, крав у армії – просто одягни вишиванку і галичани цілуватимуть тобі ноги наче друге пришестя. Половина речей в містах названі в честь Бандери, а інша – Шептицького. Хоча обоє переоцінені і з брудними плямами на репутації. Ось з такого і сміються.

ВИСНОВОК

На жаль, в нас деякі люди кайфують коли їх принижують, обкрадають, брешують… Таке собі політичне БДСМ на весь народ. Та зараз в нас є шанс на зміни. Ми маємо 2 варіанти: той, хто 100% бреше і довів це не тільки останні 5 років, а ще при Януковичі, Ющенку й Кучмі. І є той, хто МОЖЛИВО бреше і нема ніяких фактів проти нього крім чуток. Я готовий ризикнути, а ви?

P.S.: будь-які речі, що з’являться в останні дні перед виборами будуть штучно створені в результаті паніки штабу Порошенка і сприймати їх за правду не можна, бо це може дорого коштувати.