28 листопада завдяки воєнному стану Петро Порошенко отримав широкі повноваження. Чим ця ситуація подібна до подій 100-річної давності та якою була доля його попередників? На всі ці питання відповідає порівняльна таблиця. В ній, крім чинного Президента України, ви побачите Павла Скоропадського (Українська Держава), Євгена Петрушевича (ЗУНР) та Симона Петлюру (УНР часів Директорії). Формально, тільки Петрушевич мав звання диктатора, але по факту всі троє в певний період часу або весь період правління мали розширені повноваження і фактично одноосібно керували державою. Нестор Махно і менш відомі особи не враховані, оскільки їх утворення повноцінними державами не були.
У наведеній таблиці ми бачимо вражаючу схожість з сучасними подіями. Це ще біль цікаво тим, що пройшло рівно 100 років з тих подій і багато експертів та звичайних українців вже давно обговорювали як історія повторюється. У філософію та різні теорії ми вдаватись не будемо, але факти говорять самі за себе. Україна як наступниця УНР дивним чином переживає схожі проблеми – внутрішній розбрат, війна з Росією, відсутність міжнародної підтримки… Насправді схожість є навіть у більш дрібних речах і найближчим часом буде опубліковано матеріал про це.
Згадані особи та історичні події, у яких вони брали участь є дуже суперечливими і подекуди логіку їх дій важко зрозуміти. Варто розуміти, що 100 років тому не лише в Україні, а й в цілому світі був хаос через Першу світову війну та переділ територій між країнами. В умовах війни на кілька фронтів серед ворожого світу цим людям доводилося приймати важкі рішення та фактично здійснювати злочини. Безперечно, в тих умовах було важко зрозуміти як діяти для збереження державності й ресурси були не найкращі. Ми знаємо, що всі вони програли, але також всі троє до самої смерті намагалися дипломатичними методами відновити державність, допомагали українцям та захищали їх інтереси серед впливових кіл за кордоном. Якби їх цікавила суто вигода від грабунку населення, то вони б самоусунулися від українського питання після програшу. В цьому контексті цікавим є №4. Чи повторить він їх помилки? Чи ставить інтереси держави вище за бізнес? В багатьох українців щодо цього є доволі обгрунтовані сумніви… Ніхто не хоче щоб історія повторилася, а якщо й так, то це ніколи не буває на 100%. На наших очах твориться історія і залишається сподіватись, що помилки минулого не будуть допущені сьогодні.
Зроблено для НН.