Переможцем у номінації «Найдурніша новорічна реклама 2017» стає Comfy за серію відеороликів про подарунки для хуліганів. В час, коли навколо дітей й так безліч бруду вони вирішили показати, що вчиняти хуліганські дії нормально і круто.

Цікаво скільки батьків зрадіє перемеленим новорічним іграшкам, зіпсованій прасці, ображанням старшими дітьми молодших, зриву шкільних вистав їх дітьми… Дитяча психіка так працює, що вони надихаються на певні вчинки побачивши щось по ТБ, в інтернеті чи реальності. Їм захочеться це повторити і цим самоствердитися чи показати іншим свою крутість, але цим не обмежиться. Далі будуть імпровізувати і вигадувати нові погані вчинки. Може Комфі й самі знімуть відеоролик про відрізання хвоста коту? Чи й зовсім вбивство та розтин тваринок… Воно ж до цього йде. Взагалі, з таких речей починають майбутні гвалтівники та серійні вбивці. Багато з них починають в дитинстві проявляти насильство щодо інших і з віком це росте. Поки той монстр не опиниться за гратами і не розкаже як його колись надихнула реклама гівномагазину техніки.

Думаєте реклама не має великого впливу і головне якими є батьки? Тоді чого ж фінанси чи порядність батьків не впливали на участь дітей в грі Синій кит? Це ж не тільки неблагополучних сімей торкнулося. Так, тепер багато тупих батьків які мають потенціал одного дня стати героями передач на зразок Стосується кожного, Говорить Україна… Але ж навіть ідеальні з моральної точки батьки тепер часто не можуть виховати адекватних дітей. Вони просто перестали грати суттєву роль і їх виховання має мізерний вплив з часу появи інтернету. Якщо у 80-90-ті не було навіть нормального ТБ щоб пропагувати негативні речі, то народжені після 2000 року діти більше схильні до впливу медіа, жорстокіші та збоченіші, частіше мають шкідливі звички… Батьки спілкуються з ними може кілька годин в день, а інтернет поряд цілодобово. Ізолювати від нього не вийде. А якщо й фільтруватимуть це, то діти будуть спілкуватися з іншими, в яких доступ повний.

От уявімо собі найгірший варіант – глухе село, де нема ніяких розваг і половина населення не має нормальної освіти, постійно бухає та живе на дитячі гроші. І живе там умовно кажучи малий Васьок з вже певними схильностями до негативної поведінки. Йому нудно і тут він по ТБ чи в інтернеті бачить рекламу, де йому кажуть що займатися хуліганством це круто і цілком нормально бути таким. Він не матиме ніяких причин ставати краще, бути порядним і вихованим. Такі діти не сприймають батьків за авторитет і роблять все навпаки. Для них авторитетність мають ЗМІ, Інтернет, інші люди, вулиця… І от ці всі речі говорять їм, що це ж все нормально. Комфі навіть прямо заявляє про це:

Ось так, щоб ви знали – «БутиМєрзкімНорм», а порядні адекватні люди то лошари. Ця пропаганда хуліганської поведінки якраз те, що не вистачало сучасній Україні й без того повній всякого бидла. Не щоб виправляти це, а навпаки робиться пропаганда ніби це нормально. І тут залучено багато компаній та ЗМІ, а не лиш Comfy. Просто рідко це робиться аж так прямо. Перед цим вся країна мусіла дивитися на тупих гопників-рагулів Сен-Тропе, які були головними героями реклами. Не вірилося, що можна впасти ще нижче в деградації, але Comfy вдалося пробити дно оцією рекламою малолітніх бандюків. Страшно подумати що буде далі… Одне ясно точно – якщо продовжувати цей “креатив” для бидла, тоді скоро тільки вони будуть єдиними покупцями цієї компанії.