Майже відразу після закінчення нацвідбору MELOVIN у букмекерів отримав низькі прогнози і весь цей час перебував в районі 18-22 місць. Та коли він справді виявився 17 у фіналі Євробачення всі раптом здивувалися як то так. Деякі матюкливі унікуми навіть заговорили про змову журі й організаторів. Це я про Данилка, який між іншим 2 нацвідбори підряд слав глядачам меседж «Я знаю, що хоче Європа» натякаючи на MELOVIN’а і люди повірили. Як бачимо, дарма. То може дехто не такий вже й експерт? Дуже сподіваюся, що у 2019 році журі буде без нього, а в ідеалі нацвідбір покине СТБ. Очевидно, що поки вибирають там завжди перевага буде на боці представників їхніх музичних шоу, а решта виконавців далі не зможуть успішно тягатися за голоси.

Про реакцію хочеться зачепити і важливу проблему поведінки ЗМІ та людей. Коли Росія не пройшла у півфінал всі сміялися, ЗМІ буквально писали, що Самойлова зганьбилася і що це провал. Чомусь коли наш представник зайняв 17 місце з 26 (і 26 за голосами журі) всі мовчать або виправдовуються змовами та “він все-одно для нас найкращий”. Таке вперте невміння визнавати свої помилки і провали виглядає жалюгідно. А найгірше, що наші люди та ЗМІ роблять це у всіх сферах від політики до спорту. Щось не так в Росії – жарти аж до відкритого приниження, щось не так в нас – тиша або 100500 відмазок. Звичайно, вони поводяться аналогічно, але це не причина копіювати їх.

Та не будемо тягнути кота за… хвіст. Дивлячись Євробачення з часу першої участі України я вже добре тямлю що до чого. Зрештою, ті речі, що написані нижче є абсолютно логічними і очевидними висновками, до яких реально дійти якщо мати бажання подумати над темою. Що ж, поїхали.

1.“Пєрвая прічіна ето ти…”

І далі по тексту Ніколаєва теж в тему:) Це досить обширна і абстрактна проблема, яка стосується поведінки. Насправді, багато людей говорять, що недолюблюють Бочарова, але не можуть пояснити чітко що це викликає. Може якась така енергетика неприємна… Костянтин у 18 років перемагає у популярному всеукраїнському шоу і раптом починає уявляти себе зіркою. Дарма, що його прихильники переважно школярі та домогосподарки – всі бачать тисячі лайків і підписок не задумуючись хто за ними стоїть. Вчора він був ніким, а сьогодні знаменитість. Невідомо як він поводився до перемоги, але після очевидною стала самозакоханість і можна навіть сказати зверхність. Він став ідолом для своїх юних прихильників і замість того, щоб триматися нейтрально навпаки підживлює відносини між собою і ними в дусі якогось культу, секти. Адже дитячою свідомістю легко маніпулювати і вони сприймають небезпечні речі як гру. Та інколи це переходить межу як було з погрозами Джамалі та взагалі агресивною поведінкою щодо інакодумців. В один момент людям просто набридло висловлювати свої думки про нацвідбір та Меловіна, бо відразу прибігало кілька десятків скажених малоліток щоб почати срач. Тут то й почалося життя ілюзіями, бо критика зникла, а СТБ активно фінансував піар свого “продукту”. Після провального результату його фанати в шоці, бо їх тримали у світі фантазій. Тільки от на Євробаченні голосує не СТБ, а ціла Європа з власними смаками. Там нема Данилка щоб протягнути його, нема “меловінаторів” щоб накрутити голоси… Здавалося б вони мали побачити, що “король голий”, але як наші північні сусіди мають надто сильну залежність.
Не менш важливою є показова російськомовність, бо ж «Адєсса русскій горад». Для того, хто представлятиме Україну мова це важливо. Особливо на фоні війни. Щоб заспокоїти патріотів він пообіцяв перейти на українську і збрехав. Абсолютно весь контент (пости, інтерв’ю, відео та інше) далі були російською. Тільки на прес-конференціях під час самого Євробачення він використовував українську. До речі, участь перекладача була дивною і особисто я не бачив нікого з учасників, хто б ним користувався. Хоча я дивився не все тож не можу стверджувати.
Якщо коротко – люди не люблять вискочок від яких несе фальшем. Це відчувається підсвідомо.

2. У інших є свої диваки

Цього року перемогла дивачка Нетта, але погодьтеся вони зовсім не схожі з нашим представником по незвичності. Те саме і з вікінгом з Данії, який 9-й. Під час останніх двох нацвідборів MELOVINу приписували перевагу на самому шоу через його незвичний вигляд. Але давайте поглянемо правді в очі – кольорова лінза та чорний одяг це не є щось унікальне. З свіжих прикладів болгарський Крістіан Костов, який був 2 у російською Х-Факторі. Його стиль дуже подібний до Меловіна. Так, він минулого року був другим, але ж людям стає не цікаво коли щось дублюється. В Лісабоні всі побачили дуже схожого хлопчину і в голові промайнула думка “це вже було”. Та й сам номер може бути вражаючим хіба що для українського шоу-бізнесу. Так, рояль-труна і палаючі сходи це круто, але європейська публіка більш розбалувана. Їхні телевізійні шоу не на одну голову вище наших по крутості. І головне – все, що відбувалося на сцені відволікало від тексту. Люди просто бачили якогось хлопця у стилі вампіра, який щось кричав у вогні. Не було можливості мозку перетравити інформацію про суть пісні. Як казав минулого року Сальвадор Собрал – це “пісні-феєрверки”. Перед очима промайнуло багато яскравих подій, але людина не може пропустити через себе пісню. У підсумку вона залишається до неї байдужою.

3. Щирість і глибокий сенс, яких не було

Ви напевно здивуєтеся і скажете, що в нього ж пісня про те, що не треба здаватися у важкі часи. Технічно так, але за нею не стоїть нічого вартого уваги. Німець співав про переживання через смерть свого батька, французи про співчуття до біженців, литовка про кохання в старості, італійці про терористичні акти і війни, Нетта про шкільні образи і сприйняття жінок як розваги, чех про зраду дівчини… Це все знайоме багатьом і викликає співпереживання. А що в Меловіна? Пісня про те, як він депресував через програш у нацвідборі, але пішов на нього ще раз? Та нікому то не цікаво! Так само як людей не зачепила Самойлова з схожою по тематиці піснею про те, як вона не зламалася після того, як її не впустили в Україну. Європейцям начхати на це! Ці пісні мали сенс тільки для самих українців та росіян. І то явно лише певної частини. З таким же ж успіхом він міг заспівати про те, як завалив сесію або не пройшов рівень на комп’ютерній грі. Людям цікаві не побутові проблеми, а дійсно важливі речі.

4. Європа чекала не на нього

Не секрет, що одним з основних образів в уяві іноземців про Україну є гарні дівчата. У минулі роки Перший національний посилав на конкурс відверто ніякі пісні, які тим не менш займали високі місця. Спробуйте зараз згадати виступи Міки Ньютон, Світлани Лободи, Ані Лорак, Марії Яремчук, Тіни Кароль, Альоші… Тільки їх фанати або фанати шоу зможуть, а більшість не згадає ні коли то було, ні що відбувалося на сцені. Їхні пісні так і не стали хітами, але вони всі були у топ 10. Може це неправильно, але закономірність очевидна.
І чекали європейці не просто жінку від України, а TAYANNA. Вже на початку національного відбору 2017 року вона стала фаворитом і її пісня стала популярною серед іноземних фанатів конкурсу. Програш у фіналі був шоком, але інтерес зберігся і в цьогорічному нацвідборі її знову підтримували. Проте, Україна знову вирішила показати, що в нас є різна музика і співаки чоловічої статі. Показали і як? Задоволені? Інша фаворитка, яка зайняла 2 місце, Елені Фурейра, якраз є яскравим представником того стилю, який завжди успішний на Євробаченні. Так, це шаблонно і ницо грати на статевому потязі, але воно працює.

5. Втома та образа

Про це старалися не говорити в Україні, але в Європі і не тільки негативно сприйняли скандали щодо недопуску Юлії Самойлової у 2017 році. Для більшості країн це шоу для відпочинку і політика в ньому їх дратує. Негативний осад залишився і щодо України, і щодо Росії. Організатори теж не надто були задоволені тим скандалом і розкраданням коштів, але говорити про змову як це робить Данилко смішно. Вони б не змогли змусити всі 43 країни негативно оцінити виступ MELOVIN. Та й для чого, якщо він і не прогнозувався переможцем? Його місце майже те саме, що й за прогнозом букмекерів. Люди в нього не вірили відразу і можливо тут винен саме цей осад від нікому не цікавих політичних конфліктів.