Це друга версія тексту. Першу я публікував вчора, але вирішив прибрати щоб змінити. На жаль, я не маю доказів тих припущень, які наведені в тексті. Проте, дана інформація була передана у вищих колах для “дослідження” і вгадайте що сталося сьогодні? Потужні атаки на сайти. Збіг?

Вже понад рік на мої сайти здійснюються систематичні атаки. Переважно, це спроби увійти в адміністративну панель, завантажити файл з вірусом, використати відомі вразливості для злому… Я вже писав про це в липні, а тому не дуже хочу дублюватися. На сьогодні це майже 3000 заблокованих IP. Основною гіпотезою є помста за критику влади. Так, я вже багато років не займаюся активно політикою і мою писанину майже ніхто не читає, але ж при владі в нас злочинці. Хто знає що відбувається у їх головах?

Коли я говорив, що хакерські атаки на мої сайти можуть бути пов’язані з певними вищими посадовими особами, подвійними агентами СБУ та ФСБ, неонацистськими організаціями, то деякі люди сумнівалися. Воно справді виглядає наче теорії змов. Проте, я виявив цікавий факт, що викликав певні підозри. Відразу в атаках фігурували IP адреси одеського ТРК Бриз. Я думав, що це звичайна телекомпанія сепаратистів, але тепер вирішив перевірити. В даних IP вказано місцевого провайдера інтернету, але існує телерадіокомпанія Міністерства оборони України з аналогічною назвою. Єдина різниця у приставці ТОВ. У нас є така практика, коли керівництво державних установ чи підприємств створює приватні з такою ж назвою для певних махінацій. На жаль, я не зміг знайти достатньо інформації про обидві ТРК Бриз і тому не можу стверджувати ніби між ними є зв’язок (крім перебування в одному місті). В принципі, пройвайдер інтернету це чудове прикриття для кібервійськ, які нібито і є, але ніхто про них толком нічого не знає. Але якщо це вони, то цікаво чому боротьба ведеться не з росіянами? Яким чином обгрунтовується використання державних військових ресурсів на атаки сайтів поета Василя Симоненка, про саморозвиток, Євробачення, самоосвіту, тваринок, знижки, фільми, книги, медицину, фінанси, логотипи, криптовалюту ітд.? Вони загрожують національній безпеці? Можна ще зрозуміти стосовно мого особистого або аналітичного видання, але всі підряд… Звичайно, хакери могли зламати цього провайдера і використовувати їх IP для ботнету. Якщо Міноборони не має відношення до цього ТРК Бриз тоді це і є відповідь.

Все виглядає дуже дивно і заплутано, але є факти і логічні висновки:
1) Хтось використовує спеціальне програмне забезпечення з ботнетом для постійних атак на близько 30 сайтів, половина з яких пусті й майже не мають комерційної цінності.
2) Це не фізична особа, бо з таким пов’язано багато складнощів та витрат. Звичайні люди якщо й замовляють атаки, то разовий злом чи DDoS.
3) Дії такого масштабу може собі дозволити впливова хакерська група або держава у вигляді спецслужб чи військових.
4) Важко уявити інтерес перших, а от другі можуть це робити з помсти. Звичайно, особистої. В нас ніхто особливо не контролює чим займаються такі органи і якби певна впливова особа дала такий наказ, то питань не було б у його обгрунтованості.

Суть можна вловити. Мене самого дивує навіщо хтось займається такою абсурдною діяльністю, але це відбувається. Я не можу надати переконливих доказів, що це якось пов’язано з владою і спецслужбами, але інші теорії виглядають ще фантастичніше. На жаль, часто неугодних для декого українців намагаються заткнути. У мене й так не було довіри, до державних органів, особливо правоохоронних. Тепер її ніколи й не буде хай би які реформи не проводили.

Насамкінець, потрібно сказати про мету. Очевидно, що якби це був злом, то його вже б здійснили. Колись з кількома моїми сайтами зробили якісь араби для пропаганди якихось своїх ідей. Тобто якщо тугодум в пустелі зміг, то наші ІТ-шники тим більше (хоча раніше про безпеку я не дуже дбав). Схоже, що це робиться заради психологічного тиску – постійне відчуття небезпеки приємним не назвеш. Також, мої проекти надають незначні кошти і перебої в їх роботі спричиняють фінансові збитки. А без грошей я не можу реалізовувати якісь серйозні проекти як от ГО чи партія. Таким чином я не матиму вплив ні на що. Повірте, навіть колись керуючи МГО моя думка і дії мали вагу. Без цього всього я просто нікому не потрібний невдаха, що обурюється подіям навколо. І декому вгорі це вигідно.